11 września 2015

O II Pikniku na Czterech Łapach

     

      Na jednym ze spacerów grupki przyjaciół i ich psów z okolic Wrocławia powstał pomysł organizacji imprezy. Imprezy niebanalnej i w całości poświęconej zwierzętom. Projekt nazwaliśmy "Piknik na Czterech Łapach". Od pomysłu do realizacji długa droga, więc należało zakasać rękawy i wziąć się do pracy. 
W jego organizacji pomogli wolontariusze, organizacje prozwierzęce, lokalni sponsorzy i wielu miłośników psów. Udało nam się stworzyć wyjątkowe wydarzenie, a jego uczestnicy mogli się przekonać, że "Piknik na Czterech Łapach" to nie tylko promocja aktywnego spędzania czasu z czworonogiem, adopcji bezdomnych zwierząt, ale także psie zabawy, możliwość wymiany informacji i doświadczeń dotyczących opieki, żywienia i zachowania podopiecznych i wiele więcej. Zainteresowanie Piknikiem przerosło nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy zorganizować go po raz drugi - uzbrojeni w doświadczenie, pomocne dłonie i wielkie serca. Pracy było dużo, ale jesteśmy już prawie gotowi do tego wielkiego dnia. Zapraszamy już 20 września (niedziela) na "II Piknik na Czterech Łapach"!

     Piknik rozpocznie się o godzinie 12:00, ale już od 10:00 na uczestników będą czekać stoiska handlowe i gastronomiczne, a także mobilny salon fryzjerski dla psów. Na miejsce można dotrzeć samochodem, autobusem lub tramwajem, a najlepiej spacerkiem z psem. Pierwszym punktem programu są zawody w terenie. Zadanie polega na tym, aby zdobyć jak najwięcej punktów, czyli KANAD na punktach kontrolnych. W tej konkurencji liczyć będzie się wiedza związana z opieką nad psem, a także spryt. Dzięki temu, że punkty będą obsługiwane przez profesjonalistów m.in. zoopsychologa, trenera, weterynarza, będzie można zadać specjaliście nurtujące uczestnika pytanie. Równocześnie w Truckbusie Fundacji Ewy Naworol odbywać się będą warsztaty dla dzieci z bezpiecznej komunikacji z psem w ramach programu profilaktyki pogryzień. Od samego początku zależało nam na tym, aby piknik był okazją nie tylko do zabawy, ale także pomocy bezdomnym zwierzakom. Dlatego o 15:00 odbędzie się prezentacja psów, które szukają swojego domu. Opowiemy także o tym, jak zostać domem tymczasowym. Co więcej, na pokazie psów już adoptowanych, to właśnie uczestnicy będą mogli pochwalić się swoim podopiecznym i dostać medal za okazane serce "Adoptowany - moja ulubiona rasa". Następnym punktem imprezy będzie wybór Miss i Mistera Acana, czyli najpiękniejszej pary psiaków. O wyłonieniu zwycięzców zadecyduje jury - w składzie przedstawiciele Acana Polska. O 16.30 uczniowie Joytur zaprezentują pokaz psich sztuczek, a zaraz potem nastąpi wręczenie nagród zwycięzcom zawodów w terenie, a także rozstrzygnięcie konkursu Miss i Mistera Acana. Oficjalne zakończenie imprezy przewidziane jest na godzinę 17.30.


Serdecznie zapraszamy na Piknik i prosimy o trzymanie kciuków za piękną pogodę. Do zobaczenia w niedzielę o 10:00.
Organizatorzy II Pikniku na Czterech Łapach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz